Skip to content

Chybové kódy tachografu. Ako ďalej?

Chybové kódy tachografu dokážu byť neprijemným prekvapením. Najviac, ak ste mimo Slovenska!

Chybové kódy tachografu na ceste mimo Slovenska

Chybového kódu tachografu sú kľúčové kódy, ako analyzovať chybu. Je dôležité si tento kód zapísať a jednoducho nám ho poslať do facebooku, zavolať či zastaviť sa u nás. Príklady pre chybového kódu tachografu sú napríklad “21”, “19”, “BR20”. V lepšom prípade, tachograf vykazuje určité chybové hlásenie, ktoré sa zobrazí len raz a už nikdy viac. Takýto chybový kód môže byť len dočasná chyba elektroniky bez vplyvu na funkčnosť tachografu. Najlepšie však, čo môžete urobiť je vytlačiť si výtlačok a túto chybu zapísať zo zadnej strany výtlačku v prípade, že o chybe a nefuknčnosti tachografu zatiaľ neviete. Čo, ale ak mi prestal fungovať úplne?

Chybové kódy tachografu a tachograf už ani nejde

V prípade poruchy alebo chybnej činnosti tachografu ho dá dopravný podnik opraviť schválenou dielňou, ktorá má vydané rozhodnutie o registrácii hneď, ako to okolnosti dovolia. Ak sa vozidlo nemôže vrátiť do priestorov dopravného podniku v priebehu jedného týždňa odo dňa poruchy alebo od objavenia chybnej činnosti, oprava sa vykoná po ceste.

Problem s tacho? Zastav sa u nás!

V prípade problému nás radšej kontaktuj a my sa na to pozrieme aj online!
Tel. číslo: 0949 132 427
Tachograf

Opatrenia prijímané členskými štátmi dávajú príslušným orgánom právomoc zakázať používanie vozidla v prípadoch, keď porucha alebo chybná činnosť nebola napravená avšak, počas obdobia, keď tachograf nie je schopný prevádzky alebo je nefunkčný, vodič zaznamená údaje na záznamovom liste/listoch .

Ručný zápis je nutné vypisovať ihneď ako bola zistená závada.

Porucha tachografu - ako ho používať ?
Digitálny tachograf - Ukážka zápisu jazdy / aktivít vodiča na zadnú stranu papiera do tachografu, počas nefunkčnosti tachografu
Krúžky do tafografu
Analógový tachograf - Ukážka zápisu jazdy / aktivít vodiča na zadnú stranu "krúžkov" do tachografu, počas nefunkčnosti tachografu
Pridaj sa do facebook skupiny a poraď sa s kolegami

Skupina na facebooku je vytvorená pre spojenie profesionálnych vodičov, manažérov a majiteľov dopravných firiem. V tejto skupine nájdeš rady, tipy a triky od nás či tvojích kolegov. Je to správne miesto na kladenie otázok či predávanie a kúpu tachografu, či príslušenstva okolo dopravy.

Ľudia pred tebou tiež čítali

Chybové kódy vieme analyzovať aj online.

Ak si sa dostal do úzkych, napíš nám na facebooku alebo nám zavolaj!