Skip to content

Overovač je zlo

Je overovač naozaj zlý človek a nemá rád šoférov ?

Overovač je zlo? Samozrejme, že nie je. Práca overovača veľa krát pripomína prácu zubára. Neradi k nám chodíte, odkladáte to na poslednú chvíľu,treba prísť na minútu presne, beriete to ako nutné zlo a na konci dňa je za to ešte aj nutné zaplatiť.

Opak je však pravdou. V skutočnosti vám chce zubár dobre a tak to je aj u nás. Rozdiel je ten, že v skutočnosti sa podieľame na bezpečnosti na cestách a tak ako aj u zubára, stane sa, že sa cítite skôr ako obeť. Kedy sa cítite ako obeť ? Keď nájdeme chybu (ako zubár kaz) alebo keď vám klesne rýchlosť po overení. Pozrime sa preto na pár legiend a mýtov, ktoré o overovačoch kolujú.

Overovač ma nemá rád a ubral mi rýchlosť

Ak sa vám šoferóm stane, že vam po overení vozidlo ide o kilometer pomalšie ako predtým, chyba nie je na strane overovača a chyba tak isto nie je na vašej strane. Overovač v žiadnom prípade duševne, fyzicky ani finančne neprofituje z toho, že vám zníži výslednú rýchlosť vozidla.

Stredisko a overovač, sa snaží vykonávať svoju prácu najlepšie ako vie, tak aby pracoval v medziach zákonu a tak aby jeho zárobok neputoval na pokuty. Je to človek, z mäsa a kostí, má svoju rodinu a nie je dotovaná Sorošom. Ak sa chceš dočítať prečo ti vyšla rýchlosť ako ti vyšla, prečítat o tom článok si môžeš TU.

Sme firma a overovač nechce overovať kedy povieme! Včera bolo neskoro

Vieme, že to tak nevypadá, ale overovač je človek. Človek je tvor, ktorý ma svoj život, rodinu, plány a svoj harmonogram. Vždy sa snaží byť ústretový a časovo sa prispôsobiť naliehavým prípadom. Nie vždy je takéto niečo možné a preto chceme upozorniť, že na naplánovanie overenia máte zvyčajne 2 roky.Je nutné si termín dopredu naplánovať a v takom prípade, vzniknuté prípady nebudete riešiť krikom a násilím (násilie sme tu ešte nemali! haha).

Overovač ma nechce povoziť!

Overovač ťa často krát pošle na kávičku (ktorú máš u nás na náš účet), alebo ta vyženie z kabíny vozidla. Nie je to pravidlom! No overovač sa potrebuje sústrediť na svoju prácu, na programovanie dát do tachografu. Ak sa pomýli, pokuty bývajú nekompromisné. Vzhľadom na dnešnú situáciu (pandemickú), nie je ani vhodné aby sa vo vozidlo nachádzal s takým množstvom ľudí za deň. Takýmto spôsobom chránime naše fungovanie ale aj seba, ako ľudí a zároveň aj teba, pred prípadným ochorením a znemožnením pracovať.

Overovač frfle lebo som meškal. Ja som zaspal na parkovisku

Práca overovača je presne naplánova práca na jeho celú pracovnú dobu. Na káždé auto ma presne stanovený čas, a ak mu jedno vozidlo počas dňa príde neskoro, jeho celý deň sa posúva a každé nasledovné auto bude brať s omeškaním. Nasleduje potom veľa sťažností, lebo vozidlá objednané na presný čas, ktoré majú tiež presný a tesný harmonogram nestíhajú. Všetci chápeme, vyťaženie a nepredpokladateľnost situácií v cestnej doprave, no je dôležité vzniknuté situácie nám ihneď oznamovať, aby sme za včas vedeli danú situáciu riešiť. Overovač sa nehnevá, nenadáva a nekúše, pekne si ho udobrite ak meškáte 😊 .

Len pýta a pýta!

“Bol som na overení 2 roky dozadu a toto nebolo treba”. 2 roky sú dlhá doba a o to viac v tachografov, ktoré sa riadi nariadeniami európskej únie. Doklady, podklady, ktoré od teba pýtame, pýtame z dôvody lebo ich archivujeme a bolo nám nariadené tieto dokumenty kontrolovať a archivovať. Nepýtame to z vlastného potešenia a ani z dôvodu, že sa radi pozeráme na človeka, ktorý sa prekopáva naprieč celou kabínou vozidla. Z tohto dôvodu si pre teba pripravujeme rôzne články, aktuality a je veľmi doležité sledovať našu stránku a sociálne siete a to či si šofér, manažér, špeditér alebo majiteľ dopravného podniku.

Ach! Zafŕkal mi rohožku!

Práca overovača je väčšinou času čistá práca. Avšak, to nezmané, že pracuje v zubárskych papučiach a že sa vyzúva pri vstupe do cudzieho vozidlo. V jednom pohľade musíš uznať, že by to moc hygienické nebolo a z druhého pohľadu…ČAS. Len vďaka organizovoniu vieme vyhovieť veľkému počtu zákazníkov a preto vyzúvanie tenisiek by nám ukrojilo z nášho pracovného nasadenia. Pred overením si pekne odložte koberčeky bokom.

Ľudia pred tebou tiež čítali

No tak sa nebojte a príďte

Sleduj nás na soc. sieťach a sleduj kamióny tvojich kolegov.