Skip to content

Overovač je zlo

Je overovač naozaj zlý človek a nemá rád šoférov ?

Overovač je zlo? Samozrejme, že nie je. Práca overovača veľa krát pripomína prácu zubára. Neradi k nám chodíte, odkladáte to na poslednú chvíľu, treba prísť na minútu presne, beriete to ako nutné zlo a na konci dňa je za to ešte aj nutné zaplatiť.

Opak je však pravdou. V skutočnosti vám chce zubár dobre a tak to je aj u nás. Rozdiel je ten, že v skutočnosti sa podieľame na bezpečnosti na cestách a tak ako aj u zubára, stane sa, že sa cítite skôr ako obeť. Kedy sa tak cítite? Keď nájdeme chybu (ako zubár kaz) alebo keď vám klesne rýchlosť po overení. Pozrime sa preto na pár legiend a mýtov, ktoré o overovačoch kolujú.

Overovač ma nemá rád a ubral mi rýchlosť

Ak sa vám šoferóm stane, že vám po overení vozidlo ide o kilometer pomalšie ako predtým, chyba nie je na strane overovača a ani na vašej strane. Overovač v žiadnom prípade duševne, fyzicky, ani finančne neprofituje z toho, že vám zníži výslednú rýchlosť vozidla.

Stredisko a overovač sa snaží vykonávať svoju prácu najlepšie ako vie, tak, aby pracoval v medziach zákonu a aby jeho zárobok neputoval na pokuty. Je to človek z mäsa a kostí, má svoju rodinu a nie je dotovaný Sorošom. Ak sa chceš dočítať, prečo ti vyšla rýchlosť ako ti vyšla, prečítať o tom článok si môžeš TU.

Sme firma a overovač nechce overovať, kedy povieme! Včera bolo neskoro

Vieme, že to tak nevyzerá, ale overovač je človek. Človek je tvor, ktorý má svoj život, rodinu, plány a svoj harmonogram. Vždy sa snaží byť ústretový a časovo sa prispôsobiť naliehavým prípadom. No nie vždy je to možné a preto chceme upozorniť, že na naplánovanie overenia máte zvyčajne 2 roky. Je nutné si termín dopredu rezervovať, aby ste vzniknuté prípady neriešili krikom a násilím (násilie sme tu ešte nemali! haha).

Overovač ma nechce povoziť!

Overovač ťa často krát pošle na kávičku (ktorú máš u nás na náš účet), alebo ťa vyženie z kabíny vozidla. Nie je to pravidlom! No overovač sa potrebuje sústrediť na svoju prácu, na programovanie dát do tachografu. Ak sa pomýli, pokuty bývajú nekompromisné. Vzhľadom na dnešnú situáciu (pandemickú), nie je ani vhodné, aby sa vo vozidle nachádzal s takým množstvom ľudí za deň. Takýmto spôsobom chránime naše fungovanie ale aj seba ako ľudí a zároveň aj teba, pred prípadným ochorením a znemožnením pracovať.

Overovač frfle, lebo som meškal. Ja som zaspal na parkovisku

Práca overovača je presne naplánova na jeho celú pracovnú dobu. Na každé auto ma presne stanovený čas, a ak mu jedno vozidlo počas dňa príde neskoro, jeho celý deň sa posúva a každé nasledovné auto bude brať s omeškaním. Nasleduje potom veľa sťažností, lebo vozidlá objednané na presný čas, ktoré majú tiež presný a tesný harmonogram, nestíhajú. Všetci chápeme vyťaženie a nepredpokladateľnosť situácií v cestnej doprave, no je dôležité nám vzniknuté situácie ihneď oznamovať, aby sme ich vedeli riešiť. Overovač sa nehnevá, nenadáva a nekúše, pekne si ho udobrite ak meškáte 😊 .

Len pýta a pýta!

“Bol som na overení 2 roky dozadu a toto nebolo treba”. 2 roky sú dlhá doba a o to viac v tachografe, ktorý sa riadi nariadeniami európskej únie. Doklady, podklady, ktoré od teba pýtame, pýtame z dôvodov archivácie, nakoľko nám to bolo nariadené. Nepýtame to z vlastného potešenia a ani z dôvodu, že sa radi pozeráme na človeka, ktorý sa prekopáva naprieč celou kabínou vozidla. Z tohto dôvodu si pre teba pripravujeme rôzne články, aktuality a je veľmi doležité sledovať našu stránku a sociálne siete.

Ach! Zafŕkal mi rohožku!

Práca overovača je väčšinu času čistá práca. To však neznamená, že pracuje v zubárskych papučiach a že sa vyzúva pri vstupe do cudzieho vozidla. V jednom pohľade musíš uznať, že by to moc hygienické nebolo a z druhého pohľadu…ČAS. Len vďaka organizovaniu vieme vyhovieť veľkému počtu zákazníkov, preto by nám vyzúvanie tenisiek ukrojilo z nášho pracovného nasadenia. Pred overením si pekne odložte koberčeky bokom.

Ľudia pred tebou tiež čítali
Tachografová karta

Karta vodiča

Karta vodiča Karta vodiča sa podáva už len digitálne za prítomnosti žiadateľa bez nutnosti priniesť...

Čítať viac

No tak sa nebojte a príďte

Sleduj nás na soc. sieťach a kochaj sa kamiónmi svojich kolegov.