Skip to content

Nový tachograf - objednávky

Predobjednávkou tachografu si zaručíš pokračovanie v doprave - ako na to?

Nové tachografy - Kampaň "som smart, som 2"

Nové tachografy budem musieť mať až za takmer 2 roky, prečo to však treba riešiť teraz?

som smart som 2 kampan na výmenu tachografov

Povinná výmena všetkých tachografov za novú generáciu smart tachografov vychádza na 18. augusta 2025, zatiaľ čo povinná výbava tachografu aj pre vozidlá nad 2.5t je platná od júla 2026. Je pravda, že dátumovo to vyzerá ešte na kopec času, realita je však iná. Prečo?

Výrobcovia už teraz ťažko uspokojujú dopyt po nových tachografoch. Predpokladáme, že pokiaľ by sme dopravcov “neprinútili” myslieť na to v dostatočnom predstihu (pred povinným dátumom), na doručenie tachografov by museli čakať najmenej 1 – 2 mesiace, čo znamená, že takéto vozidlo bez novej generácie GEN2 smart 2 tachografu by mohlo vykonávať len vnútroštátnu prepravu.

S programom  “Som smart, som 2“, do ktorého sa k nám môže pridať aj tvoj podnik, si zaručíš predobjednávku tachografov v dostatočnom termíne (predobjednávky už od dnes). To znamená, že pri najbližšej periodickej prehliadke (potreba overenia tachografu) sa do vozidla prehodí len novšia generácia tachografu (toto platí pre tie vozidlá, ktoré už majú tachograf). Tým pádom si splníte povinnosť výmeny tachografu načas, bez stresu, paniky a v dostatočnom predstihu.

montáž tachografu do dodávky

Kampaň "Som smart, som 2" - výhody pre teba

Pridaj sa k nám do programu

S novým smart tachografom GEN2 prichádza v prvej vlne zopár komplikácií. Dodacie doby na tachografy budú extrémne dlhé a pri včasnej výmene tK dopravné podniky nebudú s vozidlom môcť vycestovať do zahraničia. Sme smart, vy tiež a preto sa už veľa z vás pripojilo do programu “Som smart, som 2”. Ako na to? Čo to je? Čo z toho budem mať?

V skratke, vstupom do programu s nami

1. vyplníte formulár na predobjednávku tachografov na vašu adresu, pre vašu flotilu (alebo nás kontaktujte telefonicky/osobne)
2. po cenovej ponuke (záleží na počte kusov) a po odsúhlasení z vašej strany uskutočníme záväznú objednávku s povinnosťou platby predfaktúrou
3. tachografy prídu na vašu adresu a pri najbližšej periodickej prehliadke (overenie tachografu) sa tachograf vymení za požadovaný nový (+ potrebné vybavenie) – tachografy objednané počas najbližších mesiacov budú s garantovanou sumou doručované od januára 2024
4. týmto ste si včas splnili povinnosť nových tachografov pre medzinárodnú dopravu od 18. augusta 2025

Som smart, som 2 - čakacie doby a objednávky

Aktuálna čakacia doba na nové povinné tachografy je pol roka a prvé, ktoré sa objednajú do novembra tohto roku, budú dodávané v januári 2024. Aktuálne vieme garantovať cenu SMART 2 tachografu aj s potrebným vybavením len do konca roka. Ceny tachografov, ktoré prídu po novom roku, momentálne nie sú známe a môžu sa postupom času zvýšiť.  Aktuálne sú ceny zastabilizované a pri vstupe do programu vám pošleme nacenenie pre vašu flotilu podľa počtu vozidiel, pre ktoré si výmenu tachografov naplánujeme.

Aký je plán v skratke

Jednoduchý a zároveň zložitý. Zákony si bohužiaľ pripravili pre dopravcov obrovskú finančnú záťaž, potrebné plánovanie a stratégiu. Stratégia z našej strany je jednoduchá. Z dobrej vôle chceme “prinútiť” dopravcov, aby objednávali a vymieňali tachografy priebežne od dnešného dňa, čím zabezpečíme postupnú a prirodzenú výmenu v priebehu nami vytvoreného “prechodného obdobia”. Ak by sme to nechali bez “nátlaku”, dopravcovia by túto povinnosť odkladali na posledný deň a nastal by kolaps dopravy. Zároveň, dopravcovia získajú konkurenčnú výhodu, pretože budú môcť vykonávať prepravu v období, kedy veľa iných vodičov nie.

Kampaň “Som smart, som 2” funguje nasledovne:
1. napíšete nám ŠPZ a počet vozidiel, pre ktoré chcete tachografy predobjednať
2. pripravíme cenovú ponuku s potrebným vybavením pre vaše vozidlá
3. po odsúhlasení posielame predfaktúru vašej firme
4. po zaplatení predfaktúry objednávame tachografy pre vašu firmu
5. tachografy prídu na vašu adresu a pri najbližšej periodickej prehliadke (overení) vozidla sa v rámci overovačky vymenia

Nové tachografy

Všetko o nových tachografoch - od augusta 2023

Váženie kamiónov

Všetko o nových tachografoch - od augusta 2023

Predobjednávka tachografov

Po vyplnení dotazníka vás obratom kontaktujeme, dohodneme sa na ďalšom postupe a zodpovedáme vaše otázky.

montáž tachografu do dodávky
UPOZORNENIE

Vždy si objednávajte tovar/tachograf/sľužbu len na jednom stredisku.  V opačnom prípade  je dopyt vytváraný umelo čím sa predlžujú čakacie termíny a dodávky tovaru.