Skip to content

Ako stiahnuť tachograf ?

Ako stiahnuť tachograf a prečo? Sťahovanie tachografov vyplýva z nariadenia. Tento úkon je zo zákona povinný a jeho nedodržiavanie sa trestá pokutou! Ako tomu predísť?

Ako stiahnuť tachograf a prečo, ale najskôr prečo!

1. Nariadenie ustanovuje maximálne lehoty, v rámci ktorých sa budú ukladať relevantné údaje z jednotky vozidla a z karty vodiča na účely článku 10 ods. 5 písm. a) bodu i) nariadenia (ES) č. 561/2006.

2. Na účely tohto nariadenia výraz „relevantné údaje“ znamená akékoľvek údaje zaznamenané digitálnym tachografom iné ako podrobné údaje o rýchlosti.

3. Maximálna lehota, v rámci ktorej sa ukladajú relevantné údaje, nepresiahne:
– 90 dní v prípade údajov z tachografu
– 28 dní v prípade údajov z karty vodiča.

4. Relevantné údaje sa musia ukladať tak, aby sa žiadne údaje nestratili.

5. V prípade nefunkčného tachografu mimo adresy firmy je potrebné vykonať tento postup TU! Inak hrozí pokuta od policajtov či kontroly. A potom nás môžete hneď kontaktovať.

Ako stiahnuť tachograf

Mototach ikonyArtboard 1 copy 270

Otočíme zapaľovanie na pozíciu 1.

Mototach ikonyArtboard 1 copy 280

Vložíme podnikovú kartu do tachografového slotu na karty 1 (miesto, kde vkladáš svoju kartu vodiča). V prípade, že je tento slot obsadený kartou vodiča, vložíme podnikovú kartu do slotu 2.

Mototach ikonyArtboard 1 copy 290

Vložíme sťahovací kľúč (alebo iné zariadenie) do predného rozhrania tachografu (tieto sloty sú na rôznych typoch tachografov odlišné). Prikladáme obrázky, kde tieto sloty môžete nájsť. Po úspešnom stiahnutí (kľúč svieti na zeleno) môžete vybrať sťahovací kľúč zo zariadenia a následne vyberiete podnikovú kartu z tachografu. Pri tomto úkone sa bude tachograf pýtať, či má odhlásiť podnik z tachografu. Je dôležité tento úkon nepotvrdiť na “ÁNO”. V skratke platí jednoduchý návod. Klikáte IBA na tlačidlo “OK”, pokiaľ karta nevylezie z tachografu. V prípade, že prebieha posledné sťahovanie vozidla a vozidlo sa predáva inému majiteľovi, úkon “odhlásiť podnik” šípkami prehodíte na “ÁNO” a potvrdíte tlačidlom “OK”.

Je to pre teba otravné?

Ak je to pre teba zdĺhavý proces a máš na starosti dôležitejšie veci, celý proces môžeš nechať na nás. Poskytujeme niekoľko možností a ty si vieš vybrať tú najlepšie šitú pre teba.

Chcem patriť do skupiny truckerov na Facebooku

Skupina na Facebooku je vytvorená pre spojenie profesionálnych vodičov, manažérov a majiteľov dopravných firiem. V tejto skupine nájdeš rady, tipy a triky od nás či tvojich kolegov. Je to správne miesto na kladenie otázok či predávanie a kúpu tachografu, či príslušenstva okolo dopravy.

Ľudia pred tebou tiež čítali
Chceš byť bez starostí? O sťahovanie sa ti postaráme my!

Ak chceš s nami spolupracovať, s radosťou sa ti o sťahovanie údajov a archiváciu budeme starať my! Zastav sa rovno u nás alebo sa informuj online.