Skip to content

Ako stiahnuť tachograf ?

Ako stiahnuť tachograf a prečo? Sťahovanie tachografov vyplýva z nariadenia. Tento úkon je zo zákona povinný a jeho nedodržiavanie sa tresta pokutou! Ako tomu predísť?

Ako siahnuť tachograf a prečo ale najskôr prečo!

1. Nariadenie sa ustanovuje maximálne lehoty, v rámci ktorých sa budú ukladať relevantné údaje z jednotky vozidla a z karty vodiča na účely článku 10 ods. 5 písm. a) bodu i) nariadenia (ES) č. 561/2006.

2. Na účely tohto nariadenia výraz „relevantné údaje“ znamená akékoľvek údaje zaznamenané digitálnym tachografom iné ako podrobné údaje o rýchlosti.

3. Maximálna lehota, v rámci ktorej sa ukladajú relevantné údaje, nepresiahne:
– 90 dní v prípade údajov z tachografu
– 28 dní v prípade údajov z karty vodiča.

4. Relevantné údaje sa musia ukladať tak, aby sa žiadne údaje nestratili.

5. V prípade nefunkčného tachografu mimo adresy firmy je potrebné vykonať tento postup TU! Inak hrozí pokuta od policajtov či kontróly. A potom nás môžete hneď kontaktovať.

Ako stiahnuť tachograf

Mototach ikonyArtboard 1 copy 270

Otočíme zapalovanie na pozíciu 1.

Mototach ikonyArtboard 1 copy 280

Vložíme podnikovú kartu do tachografového slotu na karty 1 (miesto, kde vkladáš svoju kartu vodiča). V prípade že je tento slod obsadený kartou vodiča, vložime podnikovú kartu do slotu 2.

Mototach ikonyArtboard 1 copy 290

Vložíme sťahovací kľúč (alebo iné zariadenie) do predného rozhrania tachografu. (tieto sloty sú na rôznych typoch tachografov odlišné. Prikladáme obrázky, kde tieto sloty môžete nájsť. Po úspešnom stiahnutí (kľúč svieti na zeleno) môžete vybrať sťahovací kľúč zo zariadenia a následne vyberiete podnikovú kartu z tachografu. Pri tomto úkone sa ťa bude tachograf pýtať či má odhlásiť podnik z tachografu. Je dôležité tento úkon nepotvrdiť na “ÁNO”. V skratke platí jednoduchý návod. Klikáš IBA na tlačidlo “OK”, pokiaľ karta nevylezie z tachografu. V prípade, že prebieha posledné sťahovanie vozidla a vozidlo sa predáva inému majiteľovi, úkon “odhlásiť podnik” šípkami prehodíte na “ÁNO” a potvrdíte tlačidlom “OK”.

Je to pre teba otravné?

Ak je to pre teba zdĺhavý proces a máš na starosti dôležitejšie veci v tvojom živote, cely proces môžeš nechať na nás. Poskytujeme niekoľko možnosti a ty si vieš vybrať tú najlepšiu pre teba

Chcem patriť do skupiny truckerov na facebooku

Skupina na facebooku je vytvorená pre spojenie profesionálnych vodičov, manažérov a majiteľov dopravných firiem. V tejto skupine nájdeš rady, tipy a triky od nás či tvojích kolegov. Je to správne miesto na kladenie otázok či predávanie a kúpu tachografu, či príslušenstva okolo dopravy.

Ľudia pred tebou tiež čítali
Chceš byť bez starostí? O sťahovanie sa ti postaráme my!

Ak chceš s nami spolupracovať s radosťou sa ti o sťahovanie údajov a archiváciu budeme starať my! Zastav sa rovno u nás alebo sa informuj online.